Sport

Nákup správných kopaček pro váš fotbalový tým

Kopačky prošly v průběhu let řadou změn, aby lépe seděly a podporovaly nohy fotbalistů. Původně byly boty černé, ale technologie konce 70. let viděla zavedení nové barvy: bílé. Byl to inovativní způsob, jak odlehčit boty a zvýšit rovnováhu hráčů. První bílé kopačky vytvořil marketingový ředitel společnosti Hummel Brian Hewitt a v charitativním zápase je oblékl Alan Ball z Evertonu. Komentátoři označovali tyto boty jako třpytivé prsty. V 90. letech Nike začala vyrábět kopačky a v roce 1998 uvedla na trh Mercurial Vapor. Jakmile je Ronaldo začal nosit na mistrovství světa ve fotbale v roce 1998, byly okamžitě populární.

Pokud si nejste jisti, jaké kopačky koupit, nejlepší způsob, jak se ujistit, že vám padnou, je nejprve si je vyzkoušet na nohou. Správná velikost prostoru by měla být mezi prsty a horní částí kopačky. Pokud je mezi prsty a horní částí boty příliš mnoho místa, měli byste je vyměnit za jinou velikost nebo model. Mějte na paměti, že kopačky se mohou roztahovat, takže se ujistěte, že kupujete správnou velikost.

Pokud jste obránce, kožená bota je dobrou volbou. Tento typ bot je pohodlný a poskytuje skvělý dotyk s míčem i na tvrdém povrchu. Řada špičkových hráčů jako Sergio Ramos a Gerald Pique používá kožené kopačky. Pokud jste však záložník, bota s měkkou podrážkou vám pomůže s vaší hrou.

Zkontrolujte také: https://www.r-gol.com/cs/brankarske-rukavice